Germicídne žiariče, ventilátory a príslušenstvo
E-shop

Germicídny UVC žiarič sa používa na dezinfekciu vzduchu a povrchu predmetov.
Svojim ultrafialovým žiarením (UVC) ničí vírusy, baktérie a plesne (mikroorganizmy) narušením ich štruktúry.

Čo to je  germicídna lampa?

Germicídna lampa alebo germicídny žiarič je vysoko kvalitný prístroj, ktorý je určený pre priame ožarovanie a ničenie mikroorganizmov vo vzduchu. Patrí k najúčinnejším spôsobom dezinfekcie vzduchu. Žiarenie preniká hlboko do tkaniva a spôsobuje narušenie bunkových štruktúr.

Ultrafialové svetlo UV-C je jediný dezinfekčný prostriedok svojho druhu, ktorý ničí vírusy, baktérie a ďalšie mikroorganizmy. Germicídny žiarič vyžaruje ultrafialové svetlo, ktoré využijete v zdravotníctve aj priemysle.

Tieto germicídne lampy vás neuzdravia, ale pomáhajú likvidovať vírusy vo vzduchu a pri priamom žiarení na predmety, vydezinfikujú aj povrch daného predmetu. Takéto žiarenie ktoré germicídny žiarič vyžaruje je pri ničení koronavírusu niekoľkonásobne účinnejšie ako klasické upratovanie pomocou štandardných dezinfekčných prostriedkov.

UVC žiariče na dezinfekciu

Tieto germicídne žiariče sú široko používané všade tam, kde je potrebné zabezpečiť dezinfekciu a likvidáciu patogénov, teda prakticky všade: v zdravotníckych zariadeniach, ambulanciách, klinikách, laboratóriách, ale aj v školách, obchodných a sociálnych oblastiach, v priemyselných halách.

Dezinfekcia vzduchu a povrchov predmetov pomocou UV-C žiarenia sa používa už mnoho rokov. Okrem použitia priamych germicídnych žiaričov existuje aj dezinfekcia vzduchu uzatvorenými žiaričmi alebo generátormi ozónu.

Germicídna lampa na dezinfekciu priestorov

UVC lampa na posuvnom stojane

Prenosné germicídne lampy možno využiť pre dezinfekciu vzduchu aj povrchov. Pre sterilizáciu a dezinfekciu menších predmetov. možno využiť aj praktické, kompaktné sterilizátory, ktoré pracujú na podobnom princípe ako germicídne UVC lampy.

Germicídny žiarič (UVC) ničí vírusy, baktérie a plesne (mikroorganizmy) narušením ich štruktúry.

Germicídny žiarič na dezinfekciu priestorov + prenosný stojan

Kde všade sa používa germicídna lampa?

Germicídne žiariče sa používajú na dezinfekciu vody, vzduchu a povrchov v nemocniciach, vo farmaceutickom a chladiarenskom priemysle, v potravinárstve (v pivovaroch, mliekarniach, pekárňach, atď.). Úspešne sa používaju k dezinfekcii odpadových vôd, plaveckých bazénov alebo klimatizácie.

Germicídna lampa pre obchody

Naše germicídne lampy sa špecializujú na pomoc obchodom a zariadeniam pri dezinfekcii a sterilizácii ich priestorov a povrchov. Pozrite si náš sortiment špecializovaných UVC germicídnych lámp, ktoré vám pomôžu sterilizovať priestory obchodov.

Výhody:

  • dezinfekcia ovzdušia
  • dezinfekcia plôch
  • dezinfekčný prostriedok pre alergikov

Upozornenie!

UV-C žiarenie je veľmi nebezpečné pre živé organizmy a je dokázané, že je karcinogénne a vyvoláva nádorové ochorenia. Preto je dôležité aby sa v dosahu žiarenia nezdržiavali žiadne osoby, alebo iné živé organizmy. Preto odporúčame danú miestnosť dezinfikovať bez prítomnosti ľudí v prípade aktívnych žiaričov. Výnimkou sú uzavreté ventilátory, ktoré dezinfikujú len vzduch.

Zhotovenie a parametre

Priamo vyžarujúce žiariče sa vyrábajú v prevedení s možnosťou pripevnenia na stenu a s voliteľným časovačom ako programovateľnými hodinami.

Technické parametre
Napájanie230 V

Používame certifikovanú germicídnu trubicu značky OSRAM, Sylvania, Philips a Ledvance.

V našom sortimente nájdete všetky typy UV-C germicídnych lámp prehľadne rozdelené podľa typu na germicídne lampy s priamym účinkom, ktoré je možné používať len v neprítomnosti osôb a zvierat, na germicídne lampy s nepriamym účinkom, pri ktorých prevádzke môžu byť prítomní ľudia. Všetky typy lámp môžete kúpiť ako stropné, nástenné, stolové aj ako germicídne lampy pojazdné na praktických kolieskach so stojanom.

UV dezinfekcia vzduchu a UV dezinfekcia povrchov

Dezinfekcia vzduchu nastáva v okamihu pôsobenia germicídneho uvc žiarenia na mikroorganizmy, ktoré v dôsledku narušenia bunkových štruktúr rýchlo hynú. Používa sa všade tam, kde je potreba zaistiť a garantovať dezinfekciu vzduchu alebo sa chrániť proti vírusovej nákaze. Prítomnosť ľudí je veľká výhoda germicídnych ventilátorov oproti priamo žiariacim germicídnym žiaričom. Vďaka uzavretej konštrukcii môže ďalej prebiehať dezinfekcia vzduchu aj za prítomnosti osôb.

Žiariče na dezinfekciu udržujú priestor čistý bez kontaminácie. Dezinfekčné UVC žiariče umožňujú účinnú dezinfekciu frekventovaných priestorov.

Dezinfekcia kancelárií

Germicídne žiariče sú vhodné do kancelárií, kde sa pohybuje väčšie množstvo ľudí a prichádzajú do styku cez spoločné predmety.

Dezinfekcia spoločných priestorov

Dezinfekcia spoločných priestorov ako sú chodby, výťahy, recepcia je tiež dôležitým prvkom zníženia rizika. Dochádza tu k častej výmenné ľudí, ktorí sa môžu nakaziť.

Dezinfekcia čakární

Dezinfekcia UVC žiaričom je vhodná do čakární všetkých druhov.

Dezinfekcia bez chémie

UVC žiarenie je čisto fyzikálny princíp. K tejto metóde dezinfekcie nepotrebujete žiadne chemické prostriedky a nemusíte pracne čistiť všetky možné miesta.

  • priame - dezinfikujú povrchy a ovzdušie. Nie je povolená prítomnosť živých organizmov.
  • uzavreté ventilátory - dezinfikujú len ovzdušie. Povolená prítomnosť živých organizmov.
  • ozónové generátory

Využitie - kam germicídny žiarič umiestniť :

  • nemocnice
  • laboratóriá
  • veterinárne zariadenia
  • chemický, potravinársky priemysel
  • reštaurácie
  • školy
  • sklady
  • kancelárie
  • kaviarne

Technológia dezinfekcie vzduchu, povrchov aj predmetov
Automatizovaná preventívna dezinfekcia bez chemikálií

UV-C žiarenie možno použiť v mnohých dezinfekčných aplikáciách ako sú reštaurácie, nemocnice, školy a kancelárie. Aké sú výhody oproti iným dezinfekciám:

Efektivita – Zníženie mikrobiálnej kontaminácie v priebehu niekoľkých sekúnd

Zdravie – Zníženie ochorenia dýchacích ciest medzi obyvateľmi

Dôvera – akceptované a akreditované dezinfekčné riešenie už viac ako storočie

Prírodné – Poskytuje prirodzené riešenie problému infekčných chorôb

Dezinfekcia priestorov pre vašu ambulanciu či zariadenie

Germicídne lampy sa používajú na dezinfekciu povrchov alebo vzduchu pomocou ultrafialového UVC žiarenia. Dezinfekcia nastáva v okamihu pôsobenia UV-C žiarenia na mikroorganizmy a patogény, ktoré v dôsledku narušenia bunkových štruktúr rýchlo hynú.

Ponúkame otvorené germicídne lampy s dlhou životnosťou, senzorom pohybu a diaľkovým ovládačom v prevedení nástenné UVC žiariče alebo lampy na premiestiteľnom stojane. Najvyšší výkon a najrýchlejšiu účinnosť dosahujú kombinovanej baktericídne lampy nástenné alebo pojazdné na nohe s kolieskami. Predávame UV-C žiariče s programovateľnými hodinami. Kvôli epidémii koronavírusu sme rozšírili ponuku germicídnych žiaričov aj o stolné modely s diaľkovým ovládačom.

Veľmi spoľahlivým spôsobom, ako ničiť baktérie a vírusy, je likvidácia pomocou germicídneho žiarenia. Najvhodnejšie sú naše žiariče, ktoré majú vysoký podiel ultrafialového žiarenia v pásme UV-C. Nájdete u nás UV-C žiariče a germicídne lampy pre domácnosť, lampy a žiariče pre dezinfekciu vo firmách a inštitúciách, a takisto samostatné žiariče a príslušenstvo.

Germicídny žiarič predstavuje bezpečné, spoľahlivé, cenovo dostupné a dlhodobé udržateľné riešenie pre dezinfekciu priestorov a povrchov a profesionálne dezinfekčné stojany pre mobilnú aj pevnú inštaláciu.

Dezinfekcia priestorov germicídnym žiaričom

Germicídne žiariče s priamym žiarením sa používajú ako na dezinfekciu vzduchu tak aj na dezinfekciu povrchu priestorov. Germicídna lampa s priamym účinkom na dezinfekciu priestorov má byť inštalovaná tak, aby pôsobenie lúčov smerovalo na požadované povrchy predmetov a zároveň tým dezinfikovala aj vzduch, ktorým prechádza.

Veľmi účinný a praktický je mobilný germicídny žiarič na kolieskach. Používa sa na dezinfekciu povrchov a vzduchu bez prítomnosti ľudí.

Germicídna lampa žiarič LB SERVIS

Mohlo by vás zaujímať: